• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Spekulacje na rublu? Rosyjski bank martwi się o stabilność finansową

Spekulacje na rublu? Rosyjski bank martwi się o stabilność finansową
Foto: shutterstock.com Foto: Od początku października usiłując powstrzymać deprecjację rubla, Bank Rosji sprzedał na giełdzie walutowej ponad 30 mld dolarów

Bank Centralny Rosji poinformował w piątek, że jest gotowy zwiększyć interwencje na krajowym rynku walutowym, jeśli pojawią się perspektywy zagrożenia dla stabilności finansowej w Rosji - podaje serwis RIA Novosti.

"Zauważyliśmy oznaki spekulacyjnego popytu na krajowym rynku walutowym w ciągu ostatnich kilku dni.

To stwarza ryzyko dla stabilności finansowej Rosji" - napisał bank w oświadczeniu. I dodał: "W tej sytuacji jesteśmy gotowi zwiększyć interwencje walutowe w dowolnym momencie, a także skorzystać z innych instrumentów finansowych".

Rosyjski kłopot

Rosyjska waluta, na której odbija się kryzys ukraiński i spadek cen ropy naftowej, w piątek wciąż słabła; w ciągu "czarnego" tygodnia jej wartość obniżyła się o ponad 10 proc., co, jak twierdzą finansiści, wywołuje sytuację bliską paniki na rynku walutowym.

Od początku października, usiłując powstrzymać deprecjację rubla, Bank Rosji sprzedał na giełdzie walutowej ponad 30 mld dolarów. Zdarzało się, że w ciągu jednego dnia rzucał na rynek 3 mld dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane