• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Sparaliżowali całego Twittera, by zablokować jedną osobę

Sparaliżowali całego Twittera, 
by zablokować jedną osobę
Foto: TVN24.pl Foto: Twitter był w czwartek zablokowany przez dwie godziny

Czwartkowe ataki hakerów na popularne portale społecznościowe: Twitter i Facebook wymierzone były przeciwko jednej osobie - progruzińskiemu blogerowi znanemu jako Cyxymu - informuje portal BBC News.

Twitter został unieruchomiony na dwie godziny w wyniku ataku typu DoS (denial of service), polegającego na tym, że hakerzy zalewają serwery ofiary zapytaniami o dane, doprowadzając je do przeciążenia. O przejściowych problemach informował także Facebook. Próbowano atakować również portal Live Journal i niektóre z usług Google. Dziś okazało się, że wszystkie te ataki skierowane były przeciw Cyxymu - gruzińskiemu blogerowi, który ma konta na kilku portalach. Informację tę podały władze Facebooka.

Cyxymu krytykuje Rosję

Nadal nie jest jasne, kim są hakerzy i jakie były ich motywy. Cyxymu w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "Guardian" oskarżył jednak o zlecenie ataków Rosję. Ujawnił, że ma na imię Giorgi, ma 34 lata i jest wykładowcą ekonomii. Rozmowę prowadził z Tbilisi.

Bloger w swoich wpisach krytykował Moskwę w związku z zeszłoroczną wojną gruzińsko-rosyjską o Osetię Południową. Po rosyjsku jego pseudonim można odczytać jako "Suchumi", czyli nazwę głównego miasta drugiej separatystycznej republiki na terenie Gruzji - Abchazji.

bgr//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane