• rozwiń

Temat: Francja

Spada liczba strajkujących francuskich kolejarzy, ale strajk nie gaśnie

Spada liczba strajkujących francuskich kolejarzy, ale strajk nie gaśnie
Foto: TVN24 Biznes i Świat Foto: Francuscy kolejarze strajkują już trzeci dzień

W rezultacie trwającego już trzecią dobę we Francji strajku kolejarzy kursowały w piątek tylko po cztery z każdych dziesięciu pociągów obsługujących krajowe połączenia dalekobieżne. Według SNCF w rozpoczętym we wtorek wieczorem strajku uczestniczyło w czwartek około 23 proc. personelu w porównaniu z 28 proc. w środę.

Protest strajkujących skierowany jest przeciwko rządowym planom połączenia SNCF w jeden holding z zarządzającą infrastrukturą kolejową spółką RFF - ale przy zachowaniu pełnej odrębności ich funkcjonowania.

Protest do przyszłego tygodnia?

Według związkowców może to zaszkodzić interesom pracowniczym i dlatego domagają się oni całkowitego połączenia obu spółek w jedną - jak było to przed rokiem 1997. Chcą także, by państwo przejęło zobowiązania finansowe SNCF i RFF, zadłużonych łącznie na około 40 mld euro.

Strajk kolejarzy może potrwać do przyszłego tygodnia i być jednym z najdłuższych protestów pracowniczych we Francji na przestrzeni ostatnich lat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane