• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Sowa na prezesa Agory

Sowa na prezesa Agory
Foto: TVN24 Foto: Szykują się zmiany w kierownictwie Agory

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Agory, zwołanego na 30 sierpnia 2007 roku, okaże się, czy stanowisko prezesa spółki po odejściu Wandy Rapaczyńskiej obejmie Marek Sowa.

Powodem zwołania NWZA jest fakt, że obecny prezes Wanda Rapaczyńska poinformowała o zamiarze złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji i z członkostwa w zarządzie spółki, wobec zakończenia procesu przygotowania sukcesji. Jednocześnie Agora-Holding, właściciel wszystkich akcji serii A, jako kandydata do składu zarządu spółki wskazała Marka Sowę.

- W dokumencie nominującym Marka Sowę do zarządu, Agora-Holding podkreśla, że jego kandydatura została wyłoniona w wyniku szeroko zakrojonych międzynarodowych poszukiwań, jako osoby najlepiej kwalifikowanej, aby poprowadzić spółkę do następnego etapu jej rozwoju - podaje Agora w komunikacie.

- Agora-Holding jest przekonana, że doświadczenie pana Marka Sowy, jego wiedza w dziedzinie nowoczesnych mediów elektronicznych, jego strategiczny talent przywódczy, ambitne plany dla Agory i cechy osobiste będą dobrze służyć budowaniu długoterminowej wartości dla akcjonariuszy Agory - dodano.

Agora poinformowała również, że przez kilka miesięcy po objęciu funkcji prezesa przez Sowę, Rapaczyńska pozostanie w spółce, aby zapewnić płynne przekazanie obowiązków.

Marek Sowa od 2000 roku reprezentował w Polsce interesy międzynarodowej grupy medialnej Liberty Global, m. in. jako wiceprezes UPC Polska i członek rady nadzorczej Canal+. Jest też prezesem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów oraz członkiem zarządu PKPP Lewiatan.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane