• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Sony ze "śmieciowym" ratingiem. Jest ratunek dla dawnego giganta?

Sony ze "śmieciowym" ratingiem. Jest ratunek dla dawnego giganta?
Foto: Sony Foto: Sony ma kłopoty

Fitch i Moody, główne agencje ratingowe na świecie obniżyły do poziomu śmieciowego rating spółki Sony. Standard&Poor ostrzega, że wkrótce może zrobić to samo.

Obniżony rating to efekt m.in. decyzji władz spółki, które poinformowały, że spodziewają się 2,1 mld dolarów starty w 2014 roku. 

Za mało?

Aby poprawić sytuację finansową Sony sprzedała dział i markę Vaio PC. A w ramach restrukturyzacji firma zwolniła tysiące osób na całym świecie. Tych ruchów domagali się inwestorzy, ale według analityków władze spółki z prezesem Kazuro Hirai na czele wciąż robią za mało, aby wyprowadzić Sony na prostą.

Aby dostarczyć koncernowi dodatkowych wpływów Sony pracuje nad nowymi rozwiązaniami. W laboratorium w Tokio powstanie m.in. urządzenie, które będzie łączyć kartę kredytową i smartfon. Pozwoli ona m.in. łatwo kupić przekąski w sklepie, czy bilety na pociąg.

Dobra strategia?

Sony rozwija także "Sony Eyeglass", czyli inteligentne okulary, które mają być konkurencją dla Google Glass. Sprzęt Sony ma m.in. wbudowaną kamerę i aparat fotograficzny, a także mikrofon, czujnik dotyki i głośnik. Łączy się też ze smartfononami wyposażonymi w system operacyjny Android. Okulary mają mieć również funkcję rozpoznawania twarzy.

Jednak analitycy zastanawiają się, czy tworzenie produktów, na które wcześniej wpadli i często wyprodukowali już najwięksi konkurencji np. Google ma sens.

- Konkurowanie i ściganie się w tworzeniu nowych technologii z największymi jest bardzo trudnym wyzwaniem. Szczególnie, że marka Sony jest silnie rozpoznawana głównie na rynku japońskim, w reszcie świata już niestety nie - uważa Makiko Yoshimura, analityk z Standard&Poor.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane