• rozwiń
  • WIG20 2306.67 -0.64%
  • WIG30 2645.43 -0.77%
  • WIG 59975.08 -0.66%
  • sWIG80 11878.34 -0.22%
  • mWIG40 4036.80 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Sony ze "śmieciowym" ratingiem. Bo słabo radzi sobie na rynku mobilnym

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Moody's obniżyła rating Sony do poziomu "śmieciowego" (Ba1). Według agencji kondycja japońskiego koncernu prawdopodobnie pozostanie "słaba i niestabilna".

Sony to główny rywal Apple i Samsunga na rynkach w USA i Korei Południowej. Firma zajmuje się sprzedażą elektroniki użytkowej np. telewizorów, aparatów cyfrowych i komputerów. Szczególna rywalizacja istnieje jednak na rynku smartfonów i właśnie na tym polu Sony wypada najsłabiej w porównaniu z konkurencją - argumentuje Moody's.

Agencja swoją decyzję tłumaczy także tym, że Sony koncentruje swoją działalność na zbyt wielu polach m.in. produkcji telewizorów, czy aparatów cyfrowych. Sukces w jednym dziale często jest odnoszony kosztem drugiego.

Ocena jest niższa pomimo, że Sony przeprowadził znaczne działania restrukturyzacyjne. "Te działania pozwoliły zmniejszyć straty w segmentach domowej rozrywki i produktów mobilnych. Jednakże wydaje się mało prawdopodobne, aby te segmenty szybko odzyskały dawne poziomy zysków" - tłumaczy Moody's

Agencja podała również, że jest szczególnie zaniepokojona niskimi zyskami ze sprzedaży produktów z segmentu gier - pomimo udanej premiery PlayStation 4 - oraz segmentu aparatów cyfrowych. "Oba segmenty są opłacalne, ale na niższym poziomie niż w 2010 roku" - podała agencja. 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane