• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Sony boi się gniewu muzułmanów

Sony boi się gniewu muzułmanów
Foto: Sony Foto: Obrazek z feralnej gry

Miał być hit na rynku gier komputerowych, ale wyszedł mały skandal. Firma Sony przesunęła premierę swojej najnowszej gry LittleBigPlanet, bo... jedna ze ścieżek dźwiękowych produkcji mogła obrazić muzułmanów.

Chodzi o krótki kawałek autorstwa somalijskiego kompozytora, który w melodię wplótł frazy z Koranu, informuje BBC.

Zwrócił na to uwagę jeden z tzw. betatesterów gry i zaproponował wprowadzenie na rynek, tuż po premierze gry, tzw. patcha, czyli łatki usuwającej z gry feralną ścieżkę dźwiękową.

Sony jednak poszło o krok dalej i zawiesiło premierę gry, wycofując ze sklepów gotowe już do sprzedaży pudełka z grą. "Podjęliśmy natychmiastowe kroki, by sprostować ten błąd i serdecznie przepraszamy, jeśli ktoś poczuł się obrażony" - głosi komunikat firmy.

Wcześniej była jatka w katedrze

To nie pierwszy przypadek, gdy zazgrzytało między Sony a światem religii. W czerwcu 2007 r. firma musiała przeprosić kościół anglikański za grę, w której szczególnie drastyczne i krwawe sceny rozgrywały się w manchesterskiej katedrze.

Różnica między obydwoma sytuacjami polega jednak na tym, że wtedy firma Sony nawet nie pomyślała, by grę wycofać. Widać po doświadczeniach z karykaturami Mahometa, zachodni przedsiębiorcy wolą dmuchać na zimne...

mtom/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane