• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Sołowow o polskim biznesie na wschodzie: Myślę, że będzie już lepiej, a nie gorzej

Sankcje rykoszetem w Polskę? Odtwórz: Sankcje rykoszetem w Polskę?
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Michał Sołowow był gośćiem TVN24 Biznes i Świat | Video: Sankcje rykoszetem w Polskę?

Jestem optymistą, więc wierzę w pozytywne scenariusze. Wierzę, że takie scenariusze się zmaterializują i to szybko. Wybory 25 powinny być ważnym elementem, który będzie porządkował scenę polityczną oraz nastroje na Ukrainie. Myślę, że będzie już lepiej a nie gorzej - ocenił w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Michał Sołowow, przedsiębiorca, jeden z najbogatszych Polaków.

Sołowow podkreślił, że jest zaskoczony dobrymi wynikami swojego biznesu na Ukrainie. - Sprzedajemy więcej w hrywnie i stosunkowo skutecznie. Jedyne problemy jakie mamy wynikają z dewaluacji hrywny. (...) Dziś nasza rentowność w obu biznesach jest dobra. Koszty nam się znacząco obniżyły, ceny lekko podniosły - ocenił.

- Ja mam duże inwestycje w Rosji, na Ukrainie, uwierzyłem kiedyś we wschód, że na wschodzie można robić dobry biznes. Ten biznes był dobry i mam nadzieję, że będzie dobry w przyszłości. To jest raczej turbulencja a nie trwała zmiana stanu rzeczy - dodał.

Sołowow podkreślił, że "w Rosji biznes wygląda normalnie, nic się nie zmieniło". - Jest dobry popyt, nie ma problemów administracyjnych. Chwalę sobie biznes w Rosji jako lepiej zorganizowane niż biznes na Ukrainie - powiedział Sołowow.

Przed wyborami

Przed wyznaczonymi na niedzielę przedterminowymi wyborami prezydenta Ukrainy zwiększa się dystans między najwyżej notowanym kandydatem na to stanowisko Petro Poroszenką a jego największą konkurentką, byłą premier Julią Tymoszenko.

Poroszenkę, biznesmena i byłego szefa dyplomacji, gotowych jest poprzeć 34 procent wszystkich uprawnionych do głosowania, a Tymoszenko – 6,5 proc. Na trzecim miejscu znalazł się były wicepremier Serhij Tihipko, na którego chce oddać swój głos 5,8 proc. uprawnionych – pokazuje opublikowany we wtorek wspólny sondaż pracowni Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii, Socis i Rating.

Wśród respondentów, którzy deklarują, że wezmą udział w wyborach prezydenckich, poparcie dla Poroszenki wynosi 53,2 proc. W kwietniu kształtowało się ono na poziomie 48,4 proc.

W porównaniu z kwietniem w grupie tej zmniejszyła się liczba zwolenników Tymoszenko. Obecnie chce na nią głosować 10,1 proc., a wcześniej – 14 proc. Lepsze wskaźniki niż w kwietniu ma obecnie Tihipko: jego poparcie wzrosło z 7,4 do 8,8 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane