• rozwiń

Solorz w finale rozgrywki o Plusa

Solorz w finale rozgrywki o Plusa
Foto: TVN24 Foto: Nowy właściciel Plusa ma zostać wyłoniony przed końcem czerwca

Zygmunt Solorz-Żak i fundusz Apax złożyli wiążące oferty zakupu Polkomtela - donosi agencja Reutera, powołując się na źródła zbliżone do transakcji. Według tych doniesień z walki o właściciela sieci Plus zrezygnowała skandynawska grupa TeliaSonera. Nie wiadomo natomiast, czy ofertę złożyli występujący wspólnie norweski Telenor z funduszem Bain Capital.

Według nieoficjalnych informacji termin składania ofert na kupno Polkomtela minął w piątek o godzinie 16.

Jak powiedziała agencji Reutera rzeczniczka spółki, "TeliaSonera odrobiła pracę domową i wycofuje się ze złożenia oferty na Polkomtel".

Agencja cytuje też wycenę anonimowych bankowców, według których polski operator jest wart nawet 6,6 miliardów dolarów (równowartość nieco ponad 18 miliardów złotych). Jak pisze, transakcja odbywa się pod presją oczekiwań polskiego budżetu, który mógłby uzyskać znaczną część sumy zapłaconej przez nabywcę.

3/4 udziałów w Polkomtelu należy do czterech spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa: PGE, KGHM, Orlen i Węglokoks. Pozostałą część ma brytyjski potentat telekomunikacyjny Vodafone.

Jak powiedział TVN CNBC prezes PKN Orlen Jacek Krawiec transakcja sprzedaży Polkomtela powinna zostać zamknięta do końca czerwca.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane