• rozwiń

Solorz przejmie Plusa?

Solorz przejmie Plusa?
Foto: TVN24 Foto: Zygmunt Solorz przymierza się do Polkomtela?

Doradcy Zygmunta Solorza analizują, czy twórca Polsatu jest w stanie przejąć operatora komórkowej sieci Plus, spółkę Polkomtel - taką informację podaje agencja Reutera, powołując się na źródła na rynku.

Polkomtel zostanie wkrótce wystawiony na sprzedaż przez dotychczasowych właścicieli - m.in. kontrolowane przez państwo KGHM i Orlen. Swoje udziały zamierza sprzedać też telekomunikacyjny gigant Vodafone. Ocenia się, że spółka warta jest ok. 16 mld zł.

Według Reutera Solorz-Żak miałby wystartować w przetargu na Polkomtel razem z funduszami private equity. - Nie ma żadnej gwarancji, że coś z tego wyjdzie, ale rozmowy trwają - mówi Reuterowi jedno ze źródeł. Inne źródło zaś twierdzi, że Solorz chciałby mieć zagwarantowaną większość udziałów w tym przedsięwzięciu, co może nie podobać się funduszom.

Zygmunt Solorz-Żak wkrótce sfinalizuje sprzedaż pakietu kontrolnego telewizji Polsat innej kontrolowanej przez siebie spółce - Polsatowi Cyfrowemu za 3,75 mld zł, z czego 2,6 mld zł ma otrzymać w gotówce. Pieniądze z tej transakcji mogłyby posłużyć do zakupu części udziałów w Polkomtelu.

Według Reutera innym zainteresowanym Polkomtelem ma być skandynawski operator telekomunikacyjny TeliaSonera.

Do twórcy Polsatu należy także inna spółka telekomunikacyjna - Aero2, która usiłuje wprowadzić na polski rynek sieci mobilnego, szerokopasmowego internetu w technologii LTE. Usługi w dotychczasowym modelu biznesowym miały być hurtowo sprzedawane operatorom komórkowym.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane