• rozwiń

Solorz o krok od Plusa

Solorz o krok od Plusa
Foto: TVN24 Foto: Zygmunt Solorz ma Plusa na wyciągnięcie ręki

Właściciel Cyfrowego Polsatu otrzymał wyłączność w negocjacjach na zakup akcji firmy Polkomtekl, operatora sieci Plus - donoszą gazety "Parkiet" i "Rzeczpospolita". Powołują się przy tym na anonimowe źródło zbliżone do transakcji.

Według tych informacji Zygmunt Solorz-Żak zaoferował za Polkomtel najwięcej - około 18 miliardów złotych.

Informacje o wyłączności na negocjacje zbiegają się z oficjalnym komunikatem spółki, który podał, że kontrolowana przez Solorza firma Polaris Finance oraz kontrolowana przez jego biznesowego partnera Hieronima Rutę firma Sensor Overseas sprzedają akcje Cyfrowego Polsatu. Sprzedaż dotyczy pakietu "Środki pozyskane z realizacji oferty sprzedaży zostaną przeznaczone na inwestycje w sektorze telekomunikacyjnym"- napisano w komunikacie.

O kupno firmy Polkomtel zabiegały też fundusz Apax Partners i norweski telekom Telenor. Ponad 3/4 udziałów w Polkomtelu należy obecnie do czterech polskich firm kontrolowanych przez Skarb Państwa - PGE, KGHM, Orlenu i Węglokoksu. Niespełna 1/4 udziałów ma brytyjska grupa Vodafone.

Polkomtel ma około 14 milionów klientów. W ubiegłym roku zarobił na czysto prawie 1,2 miliarda złotych.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane