• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Solorz bierze Sferię

Solorz bierze Sferię
Foto: TVN24 Foto: Zygmunt Solorz- Żak teraz wchodzi na rynek telefonii komórkowej

Zygmunt Solorz-Żak może przejąć kontrolę nad spółką telekomunikacyjną Sferia. Nie doprowadzi to do ograniczenia konkurencji na rynku - ogłosił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zygmunt Solorz-Żak jest m.in. właścicielem większościowym telewizji Polsat, Invest Banku, Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Polsat oraz największej polskiej platformy cyfrowej - Cyfrowy Polsat. Ta ostatnia spółka uruchomiła w ostatnich miesiącach także usługi telefonii komórkowej.

Sferia z kolei świadczy usługi telekomunikacyjne, transmisji danych i dostępu do internetu.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego UOKiK uznał, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności "przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku przez któregokolwiek z jej uczestników" - głosi komunikat.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, transakcje tego typu podlegają zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w nich udział przedsiębiorcy, których łączne obroty przekroczyły 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

kap/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane