• rozwiń

Solidne wzrosty na warszawskiej giełdzie

Solidne wzrosty na warszawskiej giełdzie
Foto: Wikipedia.pl Foto: Dzisiejszą sesje giełdową inwestorzy mogą zaliczyć do udanych

Solidnymi wzrostami zakończyła się dzisiejsza sejsa na warszawskim parkiecie. Choć przez pierwszą część dnia nic nie zapowiadało takiego scenariusza. Indeks największych spółek WIG20 wzrósł o ponad 3 procent i przekroczył granice 2100 pkt. Również indeks spółek budowlanych odrobił straty z wczoraj.

Przez większą część dzisiejszej sesji giełdowej, warszawski parkiet poruszał się niemrawo. Dopiero po godzinie 15 WIG20 zaczął wspinać się powoli do góry, przyspieszając zdecydowanie po godzinie 16.

Wzrost był na tyle skuteczny, że na zakończenie sesji indeks największych spółek notowanych na GWP WIG20 wzrósł o 3,49 proc. i osiągnął wartość 2110.91 pkt. Także indeks wszystkich spółek notowanych na naszej giełdzie WIG zakończył sesje z wynikiem dodatnim o 2,88 proc.

Odrobionie strat

Po wczorajszych spadkach również indeks spółek budowlanych notowanych na warszawskiej giełdzie zakończył dzień na plusie i odrobił straty z wczoraj. WIG Budow wzrósł o 1,37 proc. Jednak spadki nie ominęły PBG i Hydrobudowy, które to spółki poinformowały o złożeniu wniosku o upadłość. Wycena PBG spadła o 15,39 proc. i akcje tej spółki kosztują 6,65 zł, z kolei akcje Hydrobudowy spadły o 9,52 proc. i kosztowały na koniec sesji 0,19 zł. Wczoraj obydwie firmy były mocno przecenione w wypadku PBG przecena wyniosła 46,27 proc., a w wypadku Hydrobudowy - 38,24 proc.

Żądanie wykupu obligacji

Kłopoty PBG i Hydrobudowy nadal się nie skończyły bo dzisiaj dwóch wierzycieli budowlanej grupy PBG - Idea TFI oraz Amplico Otwarty Fundusz Emerytalny - wystąpiły z żądania natychmiastowego wykupu obligacji o wartości odpowiednio 56,7 mln oraz 60 mln zł.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane