• rozwiń

Solidarność: albo pakiet, albo protest

Związek zawodowy Solidarność zapowiada ogólnopolski protest w przypadku braku porozumienia z rządem nt. pakietu antykryzysowego. A jeszcze w piątek premier Donald Tusk zapewniał związkowców, że rząd zajmie się wynegocjowanym pakietem w ciągu dwóch tygodni.

Obradująca w Gdańsku Komisja Krajowa NSZZ Solidarność postanowiła, że w przypadku fiaska negocjacji nad pakietem antykryzysowym w Komisji Trójstronnej do 10 czerwca przeprowadzi ogólnopolską akcję protestacyjną.

"Komisja Krajowa NSZZ Solidarność stwierdza narastanie sytuacji kryzysowej w polskiej gospodarce i finansach państwa oraz uporczywe uchylanie się rządu od uznania tego faktu publicznie" - głosi fragment stanowiska związku.

Kto winien?

"Z oburzeniem przyjmujemy próby przerzucania na partnerów społecznych z Komisji Trójstronnej odpowiedzialności za brak stanowiska rządu wobec przedstawionego ponad dwa miesiące temu pakietu antykryzysowego. Troska o bezpieczeństwo Polaków to konstytucyjny obowiązek rządu" - czytamy w stanowisku KK Solidarność.

Pakiet już blisko?

Jeszcze w piątek wydawało się, że przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców i rządu w ramach Komisji Trójstronnej osiągnęli porozumienie w sprawie tzw. pakietu antykryzysowego. Zakłada on m.in. płatne urlopy postojowe, elastyczne rozliczanie czasu pracy i skrócenie okresu umów na czas określony do 12 miesięcy.

Premier zapowiadał, że rząd zajmie się pakietem na posiedzeniu 26 maja, tak aby propozycje trafiły do Sejmu jeszcze przed przerwą wakacyjną.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane