• rozwiń

SMS: marsz do kościoła

SMS: marsz do kościoła
Foto: TVN24 Foto: Chrześcijańska sieć komórkowa ma działać od września

Już nie tylko transmisja Mszy Świętej przez telefon, czy różaniec, ale cała katolicka sieć komórkowa powstanie w Polsce. Zainteresowani będą m.in. otrzymywać wiadomości informujące o świętach kościelnych, pielgrzymkach i imprezach o charakterze katolickim.

To dla tych, którzy nie mają pamięci do dat. A do wszystkich bez wyjątku abonentów sieci - będą m.in. wysyłane sms-y z cytatami z Biblii.

Bo, jak tłumaczą pomysłodawcy, stworzony przez nich projekt sieci komórkowej ma służyć ewangelizacji. Tak jak na Filipinach albo we Włoszech, gdzie naród bawi się ściąganiem świętych obrazków na telefon, a Kościół na tym zarabia. Tak ma być i w Polsce.

Nad uruchomieniem nowej sieci pracuje grupa warszawskich duchownych związanych z abp. Sławojem Leszkiem Głódziem. Jak twierdzą nie naśladują oni pomysłu ks. Jankowskiego i jego projektu "Prałat Mobile", któremu niestety nie udało się uruchomić sieci. Sieć ma ruszyć we wrześniu. Szefem projektu jest ks. Maciej Chibowski, dyrektor Radia Warszawa.

Zgodnie z testamentem

Jak tłumaczy, projekt to w dużej mierze wypełnienie testamentu Jana Pawła II, który zobowiązał Kościół do tego, aby wykorzystać w dziele ewangelizacji najnowsze środki komunikacji społecznej. Chibowski zauważył, że dzisiaj bardzo popularnym środkiem komunikacji społecznej, dynamicznie rozwijającym się jest telefonia komórkowa, więc "nie może być tak, że Kościół tej rzeczywistości nie podejmie".

Nowy operator będzie tzw. operatorem wirtualnym, czyli nie posiadającym własnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Sieć będzie działać tylko na kartach prepaidowych przy wykorzystaniu infrastruktury Orange. Doładować konto będzie można przez bankomat, telefon stacjonarny i w niektórych salonach prasowych.

eko/iga

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane