• rozwiń

Smerfy na sprzedaż. Kto przejmie firmę Schleich?

Smerfy na sprzedaż. Kto przejmie firmę Schleich?
Foto: Schleich Foto: Firma Schleich słynie z produkowania figurek

Spółka HgCapital szuka kupca dla niemieckiej firmy Schleich, wytwórcy figurek Smerfów i innych plastikowych zabawek. Planowana sprzedaż ma związek ze spowolnieniem na rynku, spowodowanym kryzysem.

O planowanej sprzedaży poinformowała agencja Reutera, powołując się na dwa niezależne od siebie źródła.

Także sama HgCapital na swojej stronie internetowej zasygnalizowała, że Schleich zostanie wystawiona na sprzedaż. - Jest kilku wytwórców zabawek, którzy wydają się naturalnymi partnerami - napisano w komunikacie, zaznaczając, że firmę wykupić może także konkurencja.

HgCapital to spółka brytyjska. Sprzedażą zajmie się amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs.

Słynne figurki

HgCapital kupiło Schleich w 2006 roku. Wartość firmy szacowano wówczas na 165 mln euro. Schleich zatrudnia obecnie 3,5 tys. pracowników. W 2011 roku przychody ze sprzedaży zabawek wyniosły około 100 mln euro, przynosząc na czysto 23 mln euro.

- W porównaniu do konkurencji, przynosimy dobre zyski - powiedział dyrektor wykonawczy spółki, Erich Schefold. Nie chciał jednak komentować sprawy sprzedaży.

Firma została założona w 1935 roku przez Friedricha Schleicha. Jej najsłynniejsze zabawki to figurki Smerfów, Muppetów i innych popularnych postaci z bajek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane