• rozwiń

Słupsk: Aquapark jak z kosmosu

Słupsk: Aquapark jak z kosmosu
Foto: Urząd Miasta Słupsk Foto: Projekt aquaparku w Słupsku ma nieco kosmiczny charakter

Ponad 62 miliony będzie kosztować nowoczesny park wodny w Słupsku. Aquapark, który ma być wabikiem na turystów i jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na Pomorzu, wybudowany zostanie w stylistyce rodem z "Gwiezdnych Wojen". Wkrótce w przetargu wyłoniony zostanie wykonawca, a budowa ma ruszyć na wiosnę.

Władze Słupska chcą wybudować aquapark o powierzchni użytkowej przekraczającej 9,45 tys. mkw. Wewnątrz obiektu – oprócz oczywiście basenów rekreacyjnych i pływackich – znajdą się m.in. zjeżdżalnie, rzeka łącząca baseny, plaża, strefa SPA i fitness. Koszty inwestycji mają zamknąć się w kwocie 62,34 mln zł.

Alternatywa na niepogodę

– To będzie drugi basen w Słupsku. Podobny obiekt istnieje w sąsiednim Redzikowie. Liczymy, że będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta i regionu, ale stanie się też alternatywą na niepogodę dla wczasowiczów z Ustki i innych miejscowości – mówił "Pulsowi Biznesu" Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, dyrektor wydziału rozwoju miasta.

Większość pieniędzy zainwestuje miasto. Pomogą też UE (19,3 mln zł) oraz Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego (2 mln zł).

Prezydent Słupska Maciej Kobyliński mówił pod koniec ubiegłego roku, że pragnąłby rozpocząć budowę już na wiosnę 2010. - Ja jestem niepoprawnym optymistą dlatego mówię o tej wiośnie - mówił wtedy prezydent. Prawdopodobnie tak szybki termin nie zdoła się jednak ziścić - według nowego planu, przetarg na wykonawcę odbędzie się dopiero w drugim kwartale. Dobrze będzie, jeśli budowa rozpocznie się w roku 2010.

ktu/sk/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane