• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: UE

Słowenka Bratuszek rezygnuje z ubiegania się o funkcję komisarza UE. Prace będą opóźnione?

Słowenka Bratuszek rezygnuje z ubiegania się o funkcję komisarza UE. Prace będą opóźnione? Odtwórz: Słowenka Bratuszek rezygnuje z ubiegania się o funkcję komisarza UE. Prace będą opóźnione?
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Kandydatura Słowenki Alenki Bratuszek na komisarza UE stała pod znakiem zapytania | Video: Słowenka Bratuszek rezygnuje z ubiegania się o funkcję komisarza UE. Prace będą opóźnione?

Słowenka Alenka Bratuszek rezygnuje z ubiegania się o funkcję komisarza - poinformował Jean-Claude Juncker, przyszły szef Komisji Europejskiej. W środę komisje europarlamentu odrzuciły kandydaturę Bratuszek na wiceprzewodniczącą KE ds. unii energetycznej.

Już po poniedziałkowym przesłuchaniu Słowenki w komisjach ds. środowiska i ds. przemysłu PE zebrała ona bardzo krytyczne oceny. Wcześniej zarzucano jej też, że jako była premier Słowenii sama wystawiła swoją kandydaturę do nowej Komisji Europejskiej. W środę rano pojawiły się pogłoski o rezygnacji

Bratuszek, które Komisja Europejska jednak zdementowała.

Opóźnią start?

W środę wieczorem słoweński premier Miro Cerar poinformował, że Słowenia zaproponuje "za dwa-trzy dni" nowego kandydata na komisarza UE. - Uczynię wszystko, co konieczne, aby rząd znalazł nowego odpowiedniego kandydata (...) w ciągu dwóch-trzech dni - powiedział Cerar.

Jak poinformował szef komisji PE ds. przemysłu Jerzy Buzek (PO), eurodeputowani oczekują od rządu Słowenii, który objął władzę we wrześniu, nominowania nowego kandydata do Komisji Europejskiej.

W czwartek Margaritis Schinas, rzecznik przyszłego szefa KE Jean-Claude'a Junckera, poinformowała, że istnieje ryzyko, że nowa Komisja Europejska nie rozpocznie pracy 1 listopada, jak planowano, ale z opóźnieniem. Głównym powodem możliwego opóźnienia jest zamieszanie, jakie powstało po odrzuceniu kandydatury Słowenki.

Bardzo szanuję decyzję Alenki Bratuszek o rezygnacji z kandydatury na wiceprzewodniczącą przyszłej Komisji Europejskiej - oświadczył Juncker. - Jej decyzja pomaga mi zakończyć komponowanie Komisji Europejskiej we współpracy z Parlamentem i Radą UE.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane