• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57978.32 -0.93%
  • sWIG80 11594.45 -0.01%
  • mWIG40 3794.43 -0.69%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:57

Dostosuj

Słowacy kupili ośrodek narciarski w Szczyrku. Chcą zainwestować 30 mln euro

Słowacy kupili ośrodek narciarski w Szczyrku. Chcą zainwestować 30 mln euro
Foto: pl.facebook.com/szczyrkowski Foto: W Szczyrku jest 25 km tras zjazdowych, a w całym regionie znajduje się 60 km tras narciarskich

Tatry Mountain Resorts (TMR), największa firma branży turystycznej na Słowacji, kupiła 97 proc. akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, wchodząc tym samym na polski rynek - poinformowała w piątek spółka. Słowacy chcą zainwestować w Szczyrku 30 mln euro.

Firma chciała wejść do Polski już w zeszłym roku. Chciała kupić Polskie Koleje Linowe, właściciela m.in. kolejki na Kasprowy Wierch, ale PKL trafił ostatecznie w ręce spółki założonej przez podhalańskie samorządy, wspieranej przez fundusz inwestycyjny.

Inwestycje i większy zasięg

Kupując ośrodek w Szczyrku firma poszerzyła swoją działalność o nasz kraj. - Dzięki zakupowi ośrodka w Szczyrku stajemy się firmą o zasięgu środkowoeuropejskim, posiadającą znaczące ośrodki górskie na Słowacji w Tatrach, w Czechach w Szpindlerowym Młynie oraz w Polsce, w Szczyrku. Wierzymy w ich wzajemną synergię - powiedział cytowany w komunikacie spółki Bohus Hlavaty.

Spółka zapowiedziała także inwestycje o wartości 30 mln euro w ośrodek w Szczyrku. TMR planuje wybudować tam nowe kolejki linowe, zainwestować w systemy zaśnieżania i infrastrukturę narciarską.

W Szczyrku jest 25 km tras zjazdowych, a w całym regionie znajduje się 60 km tras narciarskich. Baza noclegowa Szczyrku może pomieścić 10 tysięcy narciarzy.

Spółka Tatry Mountain Resorts samodzielnie lub za pośrednictwem spółek-córek posiada i prowadzi ośrodki narciarskie oraz hotele w Tatrach Niskich i Wysokich. Do końca roku 2013 zainwestowała w nie prawie 190 mln euro. Akcje TMR można kupić od 2012 na trzech europejskich giełdach: w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane