• rozwiń

Śledztwo ws. bezpieczeństwa na Okęciu

Śledztwo ws. bezpieczeństwa na Okęciu
Foto: TVN24 Foto: System naprowadzania samolotów na Okęciu działa wadliwie?

Wszczęto śledztwo w sprawie wadliwego działania systemu ILS - czyli urządzeń naprowadzających samoloty na warszawskim lotnisku Okęcie. Chodzi o to, że działa on w pierwszej kategorii, zamiast w drugiej - bezpieczniejszej, która ułatwia lądowanie w trudnych warunkach.

Śledztwo dotyczy naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lotniczym i sprowadzenia ryzyka katastrofy w ruchu powietrznym. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Kontrolę w tej sprawie przeprowadził też Urząd Lotnictwa Cywilnego, który poprosił prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej o wyjaśnienia. ULC zażądał też takiej zmiany procedur, by taka sytuacja już się nie powtórzyła. Jak ustalono, w grudniu już trzykrotnie ogłaszano drugą kategorię lądowań ze względu na złą pogodę. Jednak wtedy system jeszcze działał prawidłowo.

Tymczasem Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zapewnia, że nie było żadnych zagrożeń. Przyznaje jednak, że system wciąż działa tylko w pierwszej kategorii i będzie tak co najmniej do 7 kwietnia.

Okęcie na mapie Zumi.pl

mon/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane