• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Śledczy w biurach Deutsche Banku

Śledczy w biurach Deutsche Banku
Foto: Deutsche Bank Foto: Deutsche Bank ma rosyjskich śledczych na karku

Funkcjonariusze Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej przeszukali główną siedzibę Deutsche Banku w Moskwie. Jak ujawniono, rewizja ma związek z dochodzeniem w sprawie nadużyć przy rekonstrukcji hotelu "Moskwa" w rosyjskiej stolicy.

O przeszukaniu poinformował rzecznik Komitetu Śledczego FR Władimir Markin, którego cytują agencja ITAR-TASS i radio Echo Moskwy. Deutsche Bank odmówił komentarza do tych doniesień.

Markin przekazał, że w ramach tego postępowania karnego zarzut próby zagarnięcia 87,5 mln rubli (2,97 mln dolarów) na szkodę spółki OEK Finans należącej do zarządu Moskwy postawiono Witalijowi Gogochinowi, asystentowi społecznemu deputowanego do Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu Rosji, Aszota Egizarjana.

Przedstawiciel Komitetu Śledczego FR dodał, że za Gogochinem, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, wysłano list gończy. Listem gończym ścigany jest też sam Egizarjan, parlamentarzysta nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) kierowanej przez Władimira Żyrinowskiego. Komitet Śledczy FR oskarża go o zdefraudowanie 2 mld rubli (67,9 mln USD) przy budowie hotelu "Moskwa" i moskiewskiego centrum handlowego Europark.

W listopadzie Duma pozbawiła go immunitetu. W poniedziałek sąd w Moskwie wydał zaocznie nakaz aresztowania deputowanego. Egizarjan utrzymuje, że wraz z rodziną mieszka w Los Angeles i nie zamierza wracać do Rosji z powodu gróźb kierowanych tam pod jego adresem.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane