• rozwiń
  • WIG20 2194.39 -0.48%
  • WIG30 2493.82 -0.48%
  • WIG 58039.61 -0.44%
  • sWIG80 11616.04 -0.11%
  • mWIG40 3806.34 -0.37%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:21

Dostosuj

Temat: Reforma emerytalna - popracujemy do 67. roku życia

SLD w walentynki będzie pytać o referendum. W pubach

SLD ma już 100 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum ws. podniesienia wieku emerytalnego - dowiedział się portal tvn24.pl. Dziś, specjalnie z okazji walentynek posłowie Sojuszu będą zbierać podpisy w warszawskich pubach i restauracjach. - Będziemy ubrani w czerwone kurtki, to kolor kojarzący się z walentynkami - tłumaczy tvn24.pl rzecznik SLD Dariusz Joński.

Akcja startuje o godz. 20.00 na Nowym Świecie. Obok rzecznika partii i działaczy młodzieżówki wezmą w niej udział posłowie SLD. Jak powiedział Joński, właśnie trwają rozmowy z najbardziej znanymi posłami partii. Wiadomo, że na Nowym Świecie nie będzie przewodniczącego Sojuszu Leszka Millera, który jest w Brukseli.

Skąd pomysł, żeby zbierać podpisy właśnie w Walentynki? - Zbieraliśmy już podpisy w różnych miastach m.in. w Warszawie, Łodzi, Kielcach, Sieradzu i wczoraj w Częstochowie. Zauważyliśmy, że osoby starsze wiedzą o naszej akcji. Dlatego teraz postanowiliśmy zwrócić się do ludzi młodych - tłumaczy poseł Joński.

I dodaje, że walentynkowa akcje jest skierowana właśnie do młodych. - Będziemy chodzić po pubach i barach, i przekonywać do składania podpisów. Jeszcze nigdy w nocy nie zbieraliśmy podpisów, ale mamy nadzieję, że się uda - mówi w rozmowie z tvn24.pl Joński.

1,5 mln podpisów ws. referendum emerytalnego zebrała już "Solidarność". Mają one trafić do marszałek Sejmu Ewy Kopacz w czwartek.

Michał Niemczak

//bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane