• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Śląska policja werbuje rekrutów w urzędach pracy

Śląska policja werbuje rekrutów w urzędach pracy
Foto: TVN24 Foto: Policyjne szeregi czekają na nowych ludzi

W urzędach pracy rozpoczęła się rekrutacja kandydatów do służby w policji. W całej Polsce jest tam 7,3 tys. wakatów. Na Śląsku policja zdecydowała się szukać kandydatów do służby wśród bezrobotnych - czytamy w "Gazecie Prawnej".

- Zwróciliśmy się do urzędów pracy o wytypowanie wśród osób zarejestrowanych w urzędach pracy kandydatów spełniających wymagania do podjęcia służby w policji - mówi podinspektor Andrzej Gąska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Największą akcję przeprowadzono w powiecie mikołowskim, gdzie urząd pracy wytypował ponad tysiąc osób posiadających odpowiednie wykształcenie. Do wszystkich zostały wysłane zaproszenia na spotkania informacyjne. Przyszło około 100 osób.

- Przeprowadziłem już dwa takie spotkania, na które zgłosiły się osoby chcące odbyć zastępczą służbę wojskową - mówi nadkomisarz Jacek Firla, komendant powiatowy w Mikołowie.

Związki zawodowe dość sceptycznie podchodzą do szukania kandydatów na policjantów wśród bezrobotnych.

- Policja jest mało atrakcyjnym pracodawcą na Śląsku. Obecnie młody policjant zatrudniony w służbie patrolowej otrzymuje około dwóch tys. zł brutto - mówi Roman Wierzbicki, przewodniczący zarządu wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Katowicach.

Wstąp do policji, zanim ona wstąpi do ciebie

Od 4 października obowiązują złagodzone kryteria naboru do policji. Tego dnia weszło w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie postępowania kwalifikacyjnego. Zgodnie z nim, każdy kandydat na policjanta będzie musiał poddać się testom sprawności fizycznej oraz musiał przejść test psychologiczny określający, jego predyspozycje intelektualne i osobowościowe. Przeprowadza się także tzw. wywiad zorganizowany.
Ci, którzy uzyskają negatywną ocenę ze sprawności fizycznej lub wywiadu zorganizowanego, będą mogli w ciągu 30 dni ponownie sprawdzić swoje umiejętności. Do służby będą przyjmowane osoby, które uzyskają najwięcej punktów.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane