• rozwiń
  • WIG20 2161.52 +0.31%
  • WIG30 2448.06 +0.33%
  • WIG 56955.16 +0.31%
  • sWIG80 11478.97 +0.24%
  • mWIG40 3639.17 +0.50%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:00

Dostosuj

Skurczyły nam się majątki

Skurczyły nam się majątki
Foto: sxc.hu Foto: W ciągu kilku miesięcy przeciętna polska rodzina straciła ponad 100 tys. zł

Kryzys nie oszczędza nikogo. W ciągu zaledwie kilku miesięcy przeciętna polska rodzina straciła ponad 100 tys. zł. Jak obliczył "Dziennik", nasze majątki najbardziej uszczupliły kredyty we frankach, zakupione nieruchomości i fundusze inwestycyjne.

Na przykładzie dwóch rodzin "Dziennik" wykazał, ile na kryzysie straciły dwie przeciętne rodziny. I tak - np. małżeństwo z Warszawy, która w czasie hossy kupiło mieszkanie na kredyt, w ciągu ostatnich miesięcy straciło aż 183 tys. zł. Natomiast majątek przeciętnej rodziny z Białegostoku, również obarczonej kredytem mieszkaniowym, stopniał o 106 tys. zł - wyliczyli dla gazety eksperci ekonomiczni.

Jesteśmy w kropce

- Takie osoby, niestety, są teraz w kropce. Nie opłaca im się sprzedawać mieszkań, czy wycofywać z funduszy, bo stracą ogromne pieniądze - komentuje dla dziennika Paweł Majtkowski z firmy doradczej Finamo.

Wycofywać swoich pieniędzy nie opłaca się również tym, którzy zainwestowali w indywidualne konta emerytalne. - Konta emerytalne to inwestycje długoterminowe. Takie osoby zarabiają na hossie, ale tracą na bessie. Pozostaje więc zacisnąć zęby i czekać na następny dobry okres dla giełdy - mówi gazecie analityk Open Finance Mateusz Ostrowski.

mon//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane