• rozwiń

Skrzypek: możliwe kolejne cięcia stóp

Skrzypek: możliwe kolejne cięcia stóp
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: 0603SKRZYPEK.avi

Kolejne cięcia stóp procentowych są bardzo możliwe - ocenił na antenie TVN CNBC Biznes prezes NBP Sławomir Skrzypek. Jak wyjaśnił, Rada Polityki Pieniężnej wciąż łagodzi politykę monetarną.

- Jest przestrzeń do obniżania stóp procentowych - powiedział w piątek w TVN CNBC Biznes Skrzypek.

Zdaniem prezesa Narodowego Banku Polskiego, inflacja w naszych warunkach staje się nieco mniejszym zagrożeniem, zaś chwilowy wzrost w lutym był brany pod uwagę ze względu na wzrost cen regulowanych.

- Generalnie inflacja będzie u nas spadać. Realnym problemem nie tylko dla gospodarki polskiej, ale także europejskiej i światowej jest wzrost gospodarczy - dodaje.

Seria cięć

W lutym RPP obniżyła stopy procentowe o 25 pkt bazowych. Była to czwarta z rzędu obniżka od listopada ubiegłego roku. Wtedy RPP zmniejszyła stopy procentowe o 25 pkt bazowych pierwszy raz od lutego 2006 roku. Na grudniowym oraz styczniowym posiedzeniu RPP dokonała redukcji stóp procentowych o 75 pkt bazowych.

Obecnie główna stopa procentowa wynosi nie mniej niż 4 proc., stopa lombardowa 5,5 proc., redyskontowa 4,25 proc., zaś depozytowa 2,5 proc.

bgr//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane