• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Sklepy, by handlować w święta, budują sobie stacje

Sklepy, by handlować w święta, budują sobie stacje
Foto: sxc.hu Foto: Zatankujesz i zrobisz zakupy

Aby obejść zakaz handlowania w dużych sklepach w dni świąteczne, sieci otwierają stacje paliw, a na nich małe sklepy, których przepis nie obejmuje. Najczęściej na parkingu, obok dużego sklepu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W dniach świątecznych, kiedy supermarkety nie mogą handlować, obroty sieci spadają o miliony złotych. Jeden dzień wolny od pracy oznacza w przypadku największych operatorów, takich jak Tesco, Carrefour czy Auchan, utratę obrotów rzędu 100 tys. zł w jednym sklepie. W przypadku Tesco, które zarządza ponad 300 placówkami, daje to obniżenie przychodów o około 30 mln zł - wylicza "DzGP".

Dni świątecznych wolnych od handlu mamy 12 w roku. Sieć Intermarche postanowiła rozwiązać problem, otwierając minimarkety na własnych stacjach paliw, rozwijanych obok własnych dużych sklepów. Stacje paliw mają bowiem prawo handlować także w święto. Na razie Intermarche ma dwa takie sklepy. Pierwsze przymiarki robi już Tesco, który obok supermarketów prowadzi 24 stacje paliw.

Carrefour, który również ma własną sieć stacji, wybrał inną drogę. Postawił na współpracę z koncernem BP, przy stacjach którego rozwija sklepy pod szyldem Carrefour 5 minut. Na razie ma trzy takie placówki - pisze "DzGP".

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane