• rozwiń

Skarbówka skontroluję szarą strefę na Euro

Foto: PAP/ Tomasz Gzell Foto: Fiskus skontroluje także sprzedawców gadżetów na Euro

Urzędnicy skarbowi w miastach gospodarzach Euro 2012 oraz w miastach z infrastrukturą towarzyszącą mistrzostwom będą kontrolowali osoby prowadzące niezarejestrowaną działalność gospodarczą oraz te ukrywające rzeczywistą wysokość obrotów - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Urzędy skarbowe będą przyglądały się handlowi w internecie oraz targowiskom i placom, gdzie sprzedawane są duże ilości akcesoriów związanych z Euro 2012

Przemysław J. Hinc

- Urzędy skarbowe będą przyglądały się handlowi w internecie oraz targowiskom i placom, gdzie sprzedawane są duże ilości akcesoriów związanych z Euro 2012 - mówi cytowany przez "DGP" Przemysław J. Hinc, doradca podatkowy.

Kontrole fiskusa będą również prowadzone wśród osób, które są zobowiązane do posiadania kasy fiskalnej i za jej pośrednictwem ewidencjonowania swoich obrotów.

Dziennik zwraca również uwagę, że kontrole nie muszą odbywać się w czasie trwania mistrzostw. Urzędnicy będa porównywać dokumenty poświadczające zakup towarów ze sprzedażą oraz ich ilością w magazynach. - Szczególną ostrożność powinny zachować te osoby, które już kiedyś prowadziły działalność gospodarczą i już wtedy miały obowiązek posiadania kasy fiskalnej - tłumaczy Hync.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane