• rozwiń
  • WIG20 2303.31 -1.19%
  • WIG30 2649.09 -1.03%
  • WIG 59480.64 -0.87%
  • sWIG80 11638.94 +0.08%
  • mWIG40 4036.65 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Skarb nie pomoże Polskiemu Radiu

Skarb nie pomoże Polskiemu Radiu
Foto: TVN24 Foto: Sytuacja spółki Polskie Radio SA jest nadal niepewna

Minister Skarbu nie zwróci się do rządu o zagwarantowanie Polskiemu Radiu funduszy na dalszą działalność, jak postulował to zarząd spółki. - Abonament to sprawa ministerstwa kultury - uzasadniał odmowę rzecznik resortu.

Zarząd Polskiego Radia chciał, by minister skarbu jako właściciel państwowej spółki - zwrócił się do rządu "o podjęcie skutecznych działań zmierzających do zagwarantowania Polskiemu Radiu SA środków na prowadzenie ustawowej działalności, w szczególności o zapewnienie ściągalności, zagwarantowanej prawem, opłaty abonamentowej". Władze publicznego radia od dawna alarmowały, że rządowe zapowiedzi likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego spowodowały, że ludzie przestali go płacić. "Ubytek wpływów Polskiego Radia SA z tego tytułu wynosi już 32 mln zł" - twierdzi zarząd radia.

Jeśli idzie o zarządzanie finansami Polskiego Radia minister skarbu najlepiej je ocenił nie udzielając dwóm członkom zarządu spółki absolutorium za ubiegły rok

Rzecznik Ministerstwa Skarbu

"Przecież to nie my"

Minister skarbu nie przyjął jednak uchwały proponowanej przez Polskie Radio. - Po pierwsze, za abonament odpowiada Ministerstwo Kultury, po drugie, uzasadnienie projektu uchwały było w naszej ocenie nieadekwatne do sytuacji spółki - tłumaczył rzecznik resortu Maciej Wewiór.

Źle zarządzali pieniędzmi

- Jeśli idzie o zarządzanie finansami Polskiego Radia, minister skarbu najlepiej je ocenił nie udzielając dwóm członkom zarządu spółki absolutorium za ubiegły rok - powiedział rzecznik Ministerstwa Skarbu. Prezes PR Krzysztof Czabański i wiceprezes Jerzy Targalski nie uzyskali absolutorium za ubiegły rok i m. in. z tego powodu zostali w sobotę zawieszeni w swoich obowiązkach.

Resort skarbu nie wyklucza, że Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiego Radia odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

kg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane