• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Skarb czeka na LOT

Skarb czeka na LOT
Foto: TVN CNBC Biznes (fot. LOT) Foto: Wiceminister skarbu Zdzisłąw Gawlik a pomocy dla LOT-u

Pomoc finansowa dla LOT-u tylko po przeprowadzeniu programu restrukturyzacyjnego - zapowiada w rozmowie z TVN CNBC Biznes wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. Jak mówi, resort skarbu czeka obecnie na informacje na temat strat finansowych poniesionych przez polskiego przewoźnika z powodu chmury pyłu wulkanicznego.

Rada nadzorcza Polskich Linii Lotniczych ma przedstawić szczegółowe informacje na temat strat w piątek. Jednak wiceminister zdaje sobie sprawę, że to nie wulkaniczna chmura wpędziła Polskie Linie Lotnicze LOT w kłopoty. - Bo i przed pyłem było w spółce nienajlepiej pod względem finansów. I po pyle nie jest lepiej, tylko musi być gorzej. Więc siłą rzeczy problem nie w pyle, ale w restrukturyzacji, którą trzeba zrobić, żeby LOT był naprawiony i przygotowany do prywatyzacji - powiedział Gawlik przed kamera TVN CNBC Biznes.

Natomiast w wypowiedzi dla PAP wymieniał: - Nie jest zakończona kwestia restrukturyzacji w obszarze zatrudnienia, ułożenia należytego stosunku pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Również postęp w sferze restrukturyzacji majątkowej mógłby być bardziej intensywny - mówił Gawlik.

Jak doał, prywatyzacja firmy w przyszłym roku wydaje się realna. - 2011 rok jest realnym terminem prywatyzacji LOT-u. Jednak nie chcemy być 'stawiani pod ścianą' - powiedział.


PLL LOT, które zatrudniają 3,5 tys. osób, w ramach trwającego od kilku miesięcy procesu restrukturyzacji zmniejszają zatrudnienie o 10 proc. Z danych spółki wynika, że do końca maja pracę ma stracić ok. 400 osób, do tej pory ponad 300 z nich już otrzymało wypowiedzenia. Odchodzą zarówno nowi pracownicy, jak i ci z czterdziestoletnim stażem. Spółka na razie nie przewiduje dalszych zwolnień.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane