• rozwiń

Skąd ta dziura budżetowa? Z gazet...

Skąd ta dziura budżetowa? Z gazet...
Foto: TVN24 Foto: Od lewej: Ryszard Czarnecki i Adam Szejnfeld

- Afrykańskie plemiona walczą z chorobami nie mówiąc o nich. Rząd Tuska, jak te plemiona mówił, że nie ma kryzysu - powiedział w "Faktach po Faktach" Ryszard Czarnecki z PiS. - Wzrost gospodarczy zakładany przez rząd jest nadal możliwy. Zamiast krzyczeć, będziemy pracować - odpowiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.

Goście "Faktów po Faktach" komentowali wtorkową decyzję Rady Polityki Pieniężnej, która ostro - o 0,75 punktu bazowego do poziomu 4,25 proc. - ucięła główną stopę procentową. Zdaniem szefa NBP Sławomira Skrzypka, perspektywy wzrostu gospodarczego nie kształtują się dobrze, a inflacja będzie się nadal obniżać do celu inflacyjnego NBP.

- Rząd już w listopadzie przyjął szereg zabezpieczeń - uspokajał wiceszef resortu gospodarki Adam Szejnfeld. Jego zdaniem zaplanowany przez rząd wzrost PKB o 3,7 procent jest nadal możliwy. - Jest realny nawet wyższy wzrost. Ważne, co zrobi PiS i prezydent, gdy przyjdzie mu podpisywać ustawy - powiedział Szejnfeld.

- Ja bym chciał, żeby prezydent w ogóle miał co podpisywać - odpowiedział Ryszard Czarnecki z PiS. - Donald Tusk mówi w czasie przyszłym - zrobimy, naprawimy. Wolę, żeby mówił w czasie przeszłym dokonanym - zrobiliśmy, naprawiliśmy - dodał Czarnecki.

"Poeci nie są mistrzami słowa"

Zdaniem polityka PiS działania rządu w kwestii poprawy sytuacji gospodarczej są nieskuteczne. Czarnecki skrytykował także rządowy Program Stabilizacji i Rozwoju.

- Powiem tylko, że były prezes NBP Krzysztof Rybiński wierszem wyśmiał ten program na łamach "Forbesa" - powiedział Czarnecki.

- Poeci nie są mistrzami ekonomii. Jeśli pan odsyła mnie do byłych prezesów NBP, to ja odsyłam do profesora Balcerowicza. On ma inne zdanie na temat rządowego programu - odpowiedział Szejnfeld.

Czarnecki porównał działania rządu Tuska do zaklinania rzeczywistości praktykowanego przez afrykańskie plemiona. - Plemiona w Afryce walczą z chorobami i śmiercią nie mówiąc o chorobach i śmierci. Rząd Tuska mówił, że nie ma kryzysu - powiedział Czarnecki.

Skąd ta dziura?

Zapytany o źródła, z których prezydent i politycy PiS korzystali mówiąc o dziurze budżetowej, Czarnecki odparł - tak pisały gazety.

- I z gazet, a nie z oficjalnych danych czerpaliście wiedzę o dziurze budżetowej? - zapytał dziennikarz TVN24.

- Z czołowych gazet, z kolumn ekonomicznych - odparł Czarnecki.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane