• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Singiel też "na swoim"

Singiel też "na swoim"
Foto: TVN CNBC Biznes / fot.sxc.hu Foto: Wystarczy tylko jeden komplet kluczy?

Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje nową edycję programu "Rodzina na swoim". Tym razem jednak skorzystać z rządowej pomocy w spłacie kredytów mieszkaniowych będą mogły też osoby samotne. - Program dla singli może wejść w życie za pół roku - zapowiada w TVN CNBC Biznes wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń.

Obecnie z programu "Rodzina na swoim" korzystać mogą małżeństwa, ewentualnie osoby samotnie wychowujące dzieci. Jeśli mieszkanie nie jest większe niż 75 m. kw. (lub 140 m.kw. w przypadku domu), a jego koszt nie przekraczał określonych w ministerialnych przepisach wskaźników - można uzyskać preferencyjny kredyt w jednym z 15 banków.

Mniejszy metraż, ale z dopłatą

Jak zapowiada wiceminister Styczeń, w przypadku osób samotnych dopuszczalna powierzchnia będzie mniejsza. - Planujemy, aby single były objęte mieszkaniami 50-metrowymi, żeby dopłata była w jakimś sensie również limitowana - do 30-35 metrów kw. powierzchni użytkowej - stwierdził na antenie TVN CNBC Biznes.

Także i w tym wypadku musi to być pierwsze mieszkanie kredytobiorcy. Nie ma więc mowy o pomocy w przeniesieniu się do lepszego mieszkania. - Tylko zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, z oczekiwaniem na rozwój rodziny - mówi Styczeń.

Według zapowiedzi wiceministra, nowe rozwiązania pojawią się za ok. pół roku.

Jednocześnie jednak resort zapowiada, że program "Rodzina na swoim" będzie stopniowo wygaszany i ma zostać zlikwidowany - ma to nastąpić najwcześniej za trzy lata.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane