• rozwiń
  • WIG20 2146.18 -0.64%
  • WIG30 2428.81 -0.59%
  • WIG 56568.71 -0.57%
  • sWIG80 11454.29 +0.07%
  • mWIG40 3598.25 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:48

Dostosuj

Singiel na swoje jeszcze poczeka

Singiel na swoje jeszcze poczeka
Foto: TVN24 Foto: 40 procent mieszkań w "Rodzinie na swoim" to lokale nowe

Single poczekają na rządową pomoc w zakupie mieszkań: przez co najmniej pół roku nie będzie zmian w rządowym programie dotacji do zakupu mieszkań - ujawnia na antenie TVN CNBC Biznes wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń. Brak zmian oznacza, że praw do pomocy nie stracą w tym czasie osoby starsze.

Pierwotnie osoby samotne miały uzyskać prawo udziału w programie w lipcu tego roku. Jak jednak powiedział wiceminister infrastruktury, zakończono jedynie konsultacje społeczne w tej sprawie. - Wynika z nich społeczne przyzwolenie dla wprowadzenia osób samotnych, tzw. singli. ZMniejszenie wielkości dotacji dla takich beneficjentów jest krytykowane. Kontestowane jest wygaszenie programu z końcem 2012 roku - mówił Styczeń.

Według jego słów obecnie zmiany w programie będą teraz konsultowane pomiędzy różnymi resortami i dopiero na tej podstawie powstanie ostateczny kształt projektu ustawy.

Wiceminister Styczeń zapowiada, że wprowadzone w niej zostanie "rozwiązanie prodemograficzne", polegające na ograniczeniu do 35 lat wieku osób, które będą mogły z "Rodziny na swoim" korzystać. Jak tłumaczy, chodzi o wspieranie budżetowymi pieniędzmi tych rodzin, w których rodzą się dzieci.

Tym razem wiceminister Mirosław Styczeń uchylił się od odpowiedzi napytanie, kiedy zmiany mogłyby wejść w życie.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane