• rozwiń
  • WIG20 2276.60 -0.43%
  • WIG30 2615.33 -0.53%
  • WIG 58857.01 -0.40%
  • sWIG80 11563.04 -0.41%
  • mWIG40 4010.87 -0.55%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Sierra Gorda wystartuje wkrótce. Pierwszy transport w lipcu

Sierra Gorda wystartuje wkrótce. Pierwszy transport w lipcu
Foto: KGHM Foto: Sierra Gorda jest siódmym największym projektem górniczym na świecie

Pierwszy transport miedzi z kopalni Sierra Gorda zostanie wysłany na przełomie lipca i sierpnia - poinformował dziennikarzy wiceprezes spółki KGHM Marcin Chmielewski.

Wiceprezes KGHM powiedział, że ze względu na to, iż kwestia transportu surowca do portu w Antofagaście nie jest rozstrzygnięta, pierwszy transport miedzi z chilijskiej kopalni KGHM będzie wysłany przez port w Mejillones.

Uruchomiona wkrótce

Podczas poniedziałkowego walnego zgromadzenia KGHM prezes Herbert Wirth podał, że niebawem kopalnia Sierra Gorda będzie gotowa do technicznego uruchomienia.

Projekt Sierra Gorda jest spółką typu joint venture, zarządzaną przez KGHM International i należącą do Grupy KGHM (55 proc.), Sumitomo Metal Mining (31,5 proc.) oraz Sumitomo Corporation (13,5 proc.).

Projekt jest zlokalizowany na pustyni Atacama w regionie Antofagasta, będącym największym zagłębiem miedzi w Chile. Wydobycie miedzi, molibdenu i złota będzie się tu odbywać metodą odkrywkową. Dalsza obróbka obejmować będzie: kruszenie, mielenie, flotację oraz osuszanie w celu uzyskania koncentratów miedzi oraz molibdenu. Sierra Gorda jest siódmym największym projektem górniczym na świecie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane