• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Siemens" zadba o bezpieczeństwo na Okęciu

"Siemens" zadba o bezpieczeństwo na Okęciu
Foto: TVN24 Foto: Dzięki nowemu terminalowi z lotniska będzie mogło skorzystać 12 mln pasażerów rocznie

- Firma "Siemens" dokończy budowę systemu bezpieczeństwa Terminalu 2 na warszawskim Okęciu - poinformował rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) Artur Burak.

"Siemens" dokończy m.in. instalację elementów systemu, których montaż rozpoczęło jeszcze jako podwykonawca konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela. "Siemens" opracuje także projekt wykonawczy systemu, a w przyszłości zajmie się również konserwacją i serwisem dostarczonych urządzeń.

- Prace zostaną rozpoczęte wkrótce, tak aby do 28 marca system przeszedł wymagane testy i sprawnie działał - poinformowały "Porty Lotnicze". W komunikacie podano, że Siemens w piątek wypowiedział kontrakt z konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela i podpisał umowę z PPL.

Firma "Siemens" do niedawna była podwykonawcą konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela, dawnym generalnym wykonawcą kontraktu na budowę Terminalu 2. W październiku ubiegłego roku Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" odstąpiło od umowy z konsorcjum na budowę Terminalu 2. Ostatecznym powodem było stanowisko Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej o braku akceptacji dla rozwiązań proponowanych przez konsorcjum.

Przekroczono także wszystkie wcześniejsze terminy wynikające z kontraktu oraz aneksu. W ocenie PPL, wykonawca nie był zdolny do sprawnego zakończenia budowy oraz nie dawał gwarancji, że jakikolwiek nowy termin zakończenia rozbudowy mógłby być dotrzymany.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane