• rozwiń

Temat: Unia Europejska

Siada koniunktura w Europie

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Kiepskie wieści z europejskich gospodarek. Indeksy PMI opisujący koniunkturę w usługach i przemyśle strefy euro, Niemiec i Francji są niższe niż przed miesiącem.

Indeks PMI composite w strefie euro wyniósł we wrześniu 52,3 pkt. wobec 52,5 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - wynika ze wstępnych wyliczeń przygotowywanych przez Markit Economics.  Analitycy szacowali wartość indeksu na 52,5 pkt.

Markit Economics podaje również, że Indeks PMI określający koniunkturę w w sektorze przemysłowym strefy euro wyniósł we wrześniu 50,5 pkt. wobec 50,7 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 50,6 pkt.

Słabsze nastroje panują też w usługach strefy euro. Z obliczeń Markit Economics wynika, że PMI w tym sektorze we wrześniu zatrzymał się na poziomie 52,8 pkt, a w poprzednim miesiącu wyniósł 53,1 pkt. Analitycy szacowali wskaźnik na 53,0 pkt.

Gorzej w Niemczech

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Niemiec wyniósł we wrześniu 50,3 pkt. wobec 51,4 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podaje Markit Economics. Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 51,2 pkt.

Indeks PMI określający koniunkturę w sektorze usług Niemiec, wyniósł we wrześniu 55,4 pkt. wobec 54,9 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 54,6 pkt.

Francja lepiej od oczekiwań

Natomiast francuski Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym wyniósł we wrześniu 48,8 pkt. wobec 46,9 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 47,0 pkt.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Francji, wyniósł we wrześniu 49,4 pkt. wobec 50,3 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Analitycy szacowali się, że indeks wyniesie 50,1 pkt.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane