• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Sfinks "pożarł" pizzę

Sfinks "pożarł" pizzę
Foto: sxc.hu Foto: Pizza największej franczyzowej sieci restauracji w Polsce - Da Grasso - została pożarta przez spółkę Sfinks

Do 97 restauracji "Sphinx", dziesięciu jadłodajni "Chłopskie Jadło" i 5 lokali w chińszczyzną - Wook - dołączyła największa franczyzowa sieć pizzerii w Polsce - Da Grasso. Giełdowa spółka Sfinks podpisała przedwstępną umowę zakupu 100 proc. udziałów w spółce najbardziej prężnej z polskich pizzerii.

Ustalono, że płatność będzie się składać z dwóch części. W pierwszym etapie będzie to 20 mln zł, a kolejne płatności, wynoszące maksymalnie 20 mln zł, mają być rozliczane w zależności od wyników osiągniętych przez sieć w latach 2010 – 2014. W tym okresie stanowisko prezesa Da Grasso ma zachować Karolina Rozwandowicz, będąca obecnie szefową i współwłaścicielką spółki.

Gastronomiczny potentat giełdowy

- Informacje, jakie do tej pory zebraliśmy na temat sieci Da Grasso, pozwalają na pozytywną ocenę potencjału tej inwestycji, chociażby z racji pozycji rynkowej i skali działania spółki oraz komplementarnego charakteru Da Grasso w stosunku do naszych marek. Oczywiście kondycja spółki musi zostać potwierdzona przez wnikliwe badanie, dopiero wtedy będą mogły zapaść wiążące decyzje – powiedział "Rzeczpospolitej" Tomasz Morawski, wiceprezes Sfinksa.

- Przejęcie Da Grasso pozwoli uzyskać liczne efekty synergii w ramach zarządzanych sieci oraz wzmocni naszą pozycję negocjacyjną u dostawców, co z kolei przełoży się na optymalizację kosztów – podkreślił Morawski. Dodał, że jeśli ta transakcja dojdzie do skutku, to oferta giełdowej spółki Sfinks obejmowałaby dania najpopularniejszych w Polsce kuchni zagranicznych - włoskiej, orientalnej i chińskiej.

Giełdowa spółka zarządza teraz 112 restauracjami, w tym siecią 97 punktów Sphinx, 10 restauracjami Chłopskie Jadło i 5 lokalami Wook. Z kolei Da Grasso prowadzi 176 pizzerii oraz 4 restauracje.

ktu//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane