• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Seniorzy nie muszą zdejmować butów

Seniorzy nie muszą zdejmować butów
Foto: TVN24 Foto: Będzie łatwiej

Pilotażowy program ułatwień dla pasażerów w podeszłym wieku przy kontroli bezpieczeństwa wprowadzono w poniedziałek na czterech amerykańskich lotniskach.

Korzystać z niego mogą seniorzy na niektórych terminalach międzynarodowych portów lotniczych: w Chicago (na lotnisku O'Hare), w Denver w stanie Kolorado, Portland w Oregonie i w Orlando na Florydzie. Amerykańskie władze zapowiadają, że podobne ułatwienia wkrótce zostaną wprowadzone na innych lotniskach w całych Stanach Zjednoczonych.

Wszyscy podróżni w wieku 75 lat i starsi nie będą musieli już ściągać butów ani okryć wierzchnich przy przechodzeniu przez bramki kontrolne. Ponadto osoby w tym przedziale wiekowym będą mogły ponownie przejść przez bramki wykrywające metal czy skaner ciała nawet po włączeniu się alarmu. Normalnie, po jego uruchomieniu, pasażer kierowany jest do kontroli osobistej polegającej na obszukiwaniu pasażerów przez funkcjonariuszy TSA (Federalnej Agencji Bezpieczeństwa Transportu).

Uważamy, że ta populacja ludzi i ta grupa wiekowa stanowi niewielkie ryzyko dla bezpieczeństwa

Lorie Dankers

Nie są groźni?

- Uważamy, że ta populacja ludzi i ta grupa wiekowa stanowi niewielkie ryzyko dla bezpieczeństwa - powiedziała rzeczniczka prasowa TSA Lorie Dankers. - Staramy się zredukować liczbę osobistych rewizji - dodała. Dankers podkreśliła, że złagodzenie przepisów dotyczących kontroli podróżnych powyżej 75 roku życia jest częścią wprowadzania w życie nowego modelu pracy TSA polegającego na skupieniu się na osobach stanowiących największe zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

Na wymienionych czterech amerykańskich lotniskach, gdzie pilotażowo wprowadzono w poniedziałek udogodnienia w kontroli bezpieczeństwa osób starszych, pasażerowie z tej grupy wiekowej nie kryli zadowolenia. Dla wielu z nich szczególnie uciążliwe było ściąganie butów.

Podobne ułatwienia jesienią ub. roku wprowadzono dla dzieci w wieku 12 lat i młodszych.

\\mtom\k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane