• rozwiń
  • WIG20 2230.02 -0.17%
  • WIG30 2529.26 -0.09%
  • WIG 58754.59 0.00%
  • sWIG80 11605.63 +0.30%
  • mWIG40 3748.16 +0.03%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:57

Dostosuj

Senatorowie: niech prokuratura i NIK sprawdzą bałagan na kolei

Senatorowie: niech prokuratura i NIK sprawdzą bałagan na kolei
Foto: TVN24 Foto: Na razie pociągi będą jeździć tylko między 14 a 17 maja

- Takiego bałaganu na kolei jeszcze nie było - ocenił Stanisław Kogut (PiS) i wraz z Janem Wyrowińskim złożyli wnioski do prokuratury i Najwyższej Izby Kontroli - pisze "Rynek kolejowy". Zgłosili w nich naruszenia prawa w związku z ostatnimi wydarzeniami na kolei.

Senatorowie tłumaczą "Rynkowi kolejowemu", że zaniepokoił ich sposób przekazywania majątku kolejowego. Ich zdaniem dzieje się to niezgodnie z prawem.

- Ludzie czekający na peronach na zlikwidowane pociągi i debata w Sejmie na ten temat może w końcu zwróci uwagę tych, którzy bezpośrednio decydują o tym co się dzieje na kolejach, aby przynajmniej zrównać działania dotyczące dróg i dróg żelaznych – powiedział Jan Wyrowiński.

Zakaz wjazdu za dług

Połączenia międzywojewódzkie Przewozów Regionalnych były wstrzymane przez kilkanaście dni. Spółka nie płaciła bowiem za korzystanie z torów zarządcy infrastruktury, czyli PKP Polskim Liniom Kolejowym.

Po tych wydarzeniach Przewozy Regionalne podpisały umowę z ministerstwem infrastruktury o dofinansowanie przewozów przygranicznych oraz kontrakt na dofinansowanie z zarządem woj. świętokrzyskiego, więc w najbliższym czasie powinna dysponować dodatkowymi środkami finansowymi, które pozwolą jej na spłacenie wielomilionowego długu.

Na razie przywrócone pociągi będą jeździć tylko między 14 a 17 maja.

ktom/fac/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane