• rozwiń
  • WIG20 2233.96 +0.35%
  • WIG30 2530.07 +0.26%
  • WIG 58693.00 +0.12%
  • sWIG80 11609.79 +0.19%
  • mWIG40 3737.58 -0.31%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:29

Dostosuj

Seksanonse dozwolone w telewizji

Seksanonse dozwolone w telewizji
Foto: sxc.hu Foto: Oferty erotyczne zamieszczane w telewizyjnych teletekstach zawierają numery telefonu

Stołeczna prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie ofert erotycznych w telewizyjnych teletekstach - o co wnosiły prywatne osoby.

O odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mateusz Martyniuk. Nie podano uzasadnienia.

W doniesieniu była mowa o "stręczycielskich anonsach" zamieszczanych w teletekstach komercyjnych telewizji. Jak pisał "Nasz Dziennik", wulgarne anonse, do których dostęp mają dzieci, zamieszczane są na stronach m.in. TVN, Polsatu i TV4, a "TVP od nich stroni". Zdaniem gazety, anons na stronie z osobnym numerem, który będzie emitowany przez tydzień, to dla stacji wpływ ok. 400-600 zł.

Prostytucja w Polsce jako taka nie jest karalna. Łamaniem prawa jest zaś m.in. czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inną osobę oraz ułatwianie prostytucji - za co grozi do 3 lat więzienia. Z kolei za publiczne prezentowanie treści pornograficznych "w taki sposób, że może to narzucić ich odbiór osobie, która tego sobie nie życzy", grozi grzywna, ograniczenie wolności albo do roku więzienia. Za taki czyn wobec dziecka poniżej 15. roku życia grozi nawet do 2 lat więzienia

ram//mat/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane