• rozwiń

Sejm uchwali budżet już za miesiąc?

Sejm uchwali budżet już za miesiąc?
Foto: TVN24.pl Foto: Sejm zajmie się ustawą budżetową

21 grudnia Sejm ma uchwalić budżet na 2008 rok, a 25 stycznia budżet ma być przekazany do podpisu prezydenta - wynika z harmonogramu prac nad projektem budżetu, przyjętego przez sejmową Komisję Finansów Publicznych.

Pierwsze czytanie projektu budżetu zaplanowano na najbliższą sobotę, 24 listopada. Następnie projektem mają się zająć komisje branżowe oraz Komisja Finansów. Na 7 grudnia zaplanowano głosowanie przez Komisję poprawek do projektu.

Jak czytamy w harmonogramie, drugie czytanie projektu ma się odbyć na forum Izby we wtorek, 18 grudnia, a czytanie trzecie, czyli jego uchwalenie - w piątek, 21 grudnia.

Zgodnie z harmonogramem, 28 grudnia budżet zostanie przekazany Senatowi, który ma nad nim pracować do 16 stycznia. 23 stycznia Sejm rozpatrzy senackie poprawki do budżetu, a dwa dni później - w piątek 25 stycznia budżet zostanie przedłożony prezydentowi.

Projekt ten sam, ale nie taki sam

Projekt budżetu na 2008 rok, przygotowany przez rząd Jarosława Kaczyńskiego i ponownie przyjęty przez rząd Donalda Tuska, zakłada, że przyszłoroczne dochody wyniosą 281,8 mld zł, a wydatki – 310,4 mld zł, przy deficycie 28,6 mld zł.

Przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Zbigniew Chlebowski (PO) powiedział, że jego klub złoży w trakcie prac poprawki do projektu, które pozwolą zmniejszyć przyszłoroczny deficyt i wydatki. Jednocześnie PO chce zapewnić podwyżki dla nauczycieli. Chlebowski nie podał więcej informacji na ten temat.


bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane