• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Ściemnione" CV Kowalskiego

"Ściemnione" CV Kowalskiego
Foto: TVN24 Foto: Wszystko dla kariery

- Prawie co trzeci kandydat na specjalistę i menedżera podaje nieprawdziwe informacje w swoim życiorysie - wynika z badania firmy Antal International, na które powołuje się "Rzeczpospolita". Kłamstwo ma jednak krótkie nogi - ostrzegają specjaliści.

Co trzeci kandydat na menedżerskie stanowisko próbuje nieco podrasować swoje CV – wynika z badań firmy specjalizującej się w rekrutacji wysokiej klasy specjalistów i menedżerów. Przeanalizowała ona pod tym kątem ponad 130 aplikacji. Kandydaci najczęściej zawyżają znajomość języków obcych i zakres dotychczasowych obowiązków.

Jak zwraca uwagę Karolina Grzelachowska z Antala, znajomość języków obcych jest dziś jednym z podstawowych warunków zatrudnienia. Łatwo można ją zresztą sprawdzić podczas wstępnej rozmowy telefonicznej.

Headhunterzy radzą też sobie z weryfikacją informacji dotyczących wykształcenia czy doświadczeń zawodowych. W razie potrzeby mogą skorzystać z usług firm, które specjalizują się w prześwietlaniu kandydatów.

– Oszustwa są irytujące i rzadko kiedy skłonią potencjalnego pracodawcę lub konsultanta agencji rekrutacyjnej do dalszej współpracy – grozi palcem Grzelachowska.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane