• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

Ściągaj muzę na legalu

Ściągaj muzę na legalu
Foto: sxc.hu Foto: Legalne ściąganie plików z internetu? Tak. Musisz tylko obejrzeć reklamę

Muzyka i internet to twoje życie - ale chcesz być legalny w stu procentach? Jeśli jesteś Amerykaninem, to Twoje życie staje się prostsze: właśnie rusza projekt Free All Music. Z jego stron możesz legalnie ściągać z niej muzykę. Jedyne co musisz zrobić, to obejrzeć 18-sekundowy spot reklamowy...

Użytkownik Free All Music wybiera sobie utwór, system wyświetla mu 18-sekundową reklamę wideo - i piosenka w formacie mp3 ląduje na dysku jego komputera. Co więcej, można nawet sobie wybrać spot odpowiadający tematyką czy marką.

Ściagniętą piosenkę można wykorzystać w dowolny sposób - wgrać do odtwarzacza mp3, wypalić na płycie, czy słuchać jej z komputera. Oczywiście bez prawa dalszego rozpowszechniania.

Jest jeszcze jedno ograniczenie - przynajmniej w okresie rozruchu serwisu: w ciągu miesiąca można w ten sposób ściągnąć 20 utworów.

Tylko dla USA

Firmy, które chcą się w ten sposób reklamować, wykupują pakiet "ściągnięć" do konkretnych piosenek. Wybrani przez użytkownika reklamodawcy pojawiają się także w e-mailach, które dany użytkownik wysyła do znajomych, by polecić im jakiś utwór.

Wtedy automatyczne plik z muzyką poprzedzony jest reklamą owej firmy (chociaż internauta może go zmienić). Jednocześnie na specjalnej platformie pojawiają się informacje o użytkowniku: jaki obejrzał film, jaką piosenkę wybrał i jaką firmę poniekąd "reklamuje". Tym samym - łącząc się z jakąś piosenką - tworzą ze sobą pozytywne skojarzenia i PR.

Pomysłodawcy FAM prowadzili negocjacje z czterema największymi wytwórniami nagraniowymi (Universal, Warner, EMI i Sony), kończą także rozmowy z wytwórniami niezależnymi (IODA i Koch).

Na razie strona jest dostępna jedynie dla amerykańskich użytkowników. System identyfikuje ich po sieciowym numerze IP, co dla bardziej biegłych internautów może okazać się stosunkowo łatwe do obejścia.

ktu/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane