• rozwiń
  • WIG20 2242.06 +0.29%
  • WIG30 2537.98 +0.24%
  • WIG 58925.00 +0.18%
  • sWIG80 11600.26 +0.24%
  • mWIG40 3751.48 -0.20%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:01

Dostosuj

Temat: Rosja

Sankcje zmusiły Kałasznikowa do porzucenia amerykańskiego rynku. Sprzeda broń w Malezji i Tajlandii

Sankcje zmusiły Kałasznikowa do porzucenia amerykańskiego rynku. Sprzeda broń w Malezji i Tajlandii
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 2.0)/ Angad Singh Foto: W ofercie koncernu Kałasznikowa jest cała gama nowych modeli broni opartych o system opracowany przez samego Kałasznikowa w latach 40-tych

Rosyjska fabryka broni Kałasznikow podpisała umowy z partnerami z Malezji i Tajlandii na sprzedaż broni cywilnej - pisze "The Moscow Times". Miesiąc temu firma została pozbawiona dostępu do amerykańskiego rynku z powodu sankcji.

- Umowy podpisane z krajami regionu Azji i Pacyfiku pomogą pokazać zalety naszych produktów i możliwości w warunkach sankcji i globalizacji rynków - powiedział Aleksiej Kriworuczko, szef Kałasznikowa.

Dalej w górę

Jak podaje "MT", firma zaczęła agresywną politykę wobec rynku amerykańskiego na początku tego roku. Wówczas podpisała umowę na wyłączność z firmą z siedzibą w USA - Russian Weapons Company - na eksport 200 tys. karabinów rocznie.

Kałasznikow zaznacza, że nawet pomimo sankcji zamierza zwiększać eksport broni - pisze "The Moscow Times".

Zachodnie sankcje wprowadzone z powodu agresywnej polityki Rosji wobec Ukrainy obejmują m.in. ograniczenie dostępu do rynków kapitałowych rosyjskim bankom i firmom państwowym z sektora naftowego i zbrojeniowego, zakaz eksportu broni, dostarczania zaawansowanych technologii i usług dla sektora naftowego oraz zakaz eksportu niektórych przedmiotów podwójnego zastosowania dla odbiorców wojskowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane