• rozwiń

Temat: Niemcy

"Sankcje wobec Rosji były konieczne". Ale Merkel liczy na dialog z Putinem

"Sankcje wobec Rosji były konieczne".
Ale Merkel liczy na dialog z Putinem
Foto: Flickr (CC BY 2.0)/ Glyn Lowe Photoworks Foto: Angela Merkel: kryzys w strefie euro nie został jeszcze zażegnany

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w czwartek, że sankcje wobec Rosji były konieczne. Merkel dodała, że nie wyklucza jednak dialogu z Moskwą.

Angela Merkel bierze udział w szczycie Azja-Europa (ASEM) w Mediolanie. Tematem spotkań jest m.in. wzrost gospodarczy i bezpieczeństwo.

Będą rozmowy

Przemawiając, Merkel stwierdziła, że nałożone na Moskwę sankcje były koniecznie, bo Rosja zaangażowała się w konflikt we wschodniej Ukrainie, gdzie jej zdaniem sytuacja jest obecnie "bardzo trudna". Kanclerz Niemiec dodał również, że nie wyklucza to jednak dialogu z władzami tego kraju.

Właśnie na szczycie w Mediolanie Merkel i inni europejscy przywódcy mają się spotkać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Będą to pierwsze rozmowy między najważniejszymi politykami na świecie od miesięcy.

Strefa euro

W swoim przemówieniu Angela Merkel powiedziała również, że kryzys w strefie euro nie został jeszcze zażegnany. Podkreśliła, że członkowie wspólnoty walutowej powinny trzymać się założeń podatkowych, aby zapewnić zrównoważony rozwój we własnych państwach i całej Unii Europejskiej. Kanclerz Niemiec dodała również, że Europa musi starać się ograniczać deficyt i poprawić konkurencyjność.

- Nasze początkowe sukcesy dowodzą, że wybraliśmy właściwą drogę. Ale podkreślam raz jeszcze, że wciąż jesteśmy daleko od naszego celu. Kryzysu nie da się pokonać na stałe, ponieważ jego przyczyny nie zostały wyeliminowane - przekonywała Merkel.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane