• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja - Unia Europejska

Sankcje przynoszą efekty? "Rosja otwiera się na rozmowy"

Foto: PAP/EPA Foto: G. Schetyna: Rosja otwiera się na rozmowy

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna ocenił w piątek w Bydgoszczy, że sankcje nałożone przez "kraje wolnego świata" na gospodarkę rosyjską przynoszą już efekt. "Rosja otwiera się na rozmowy" - wyjaśnił minister.

Szef MSW odniósł się w ten sposób do słów prezydenta Rosji Władimira Putina, skierowanych w środę do nowej ambasador RP w Rosji Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz, w których Putin wyraził chęć podniesienia stosunków między Polską a Rosją „na nowy poziom". „Rosja nie może łamać prawa międzynarodowego, nie może anektować, nie może prowadzić polityki agresji. Ale też uważam, że sankcje, które przyjęły kraje wolnego świata w stosunku do gospodarki rosyjskiej, przynoszą efekt" - tłumaczył Schetyna.

Kolejne sankcje?

Minister nawiązał również do wywiadu udzielonego niemieckiemu dziennikowi "Sueddeutsche Zeitung", w którym apelował o przygotowanie kolejnych sankcji dla Rosji, ponieważ ta "nadal wspiera dostawami (separatystów) w Ługańsku i Doniecku". Według Schetyny sankcje powinny być przygotowane jak najszybciej, by można je było szybko wdrożyć w przypadku kolejnego ataku na Ukrainę.

Szef MSW stwierdził, że Rosja „musi sobie zdawać sobie sprawę, że każdy przypadek agresji militarnej musi spotkać się z natychmiastową reakcją". Według Schetyny sankcje powinny być przygotowane jak najszybciej i służyć jako „straszak" pod adresem Rosji. Zarazem wyraził nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, w której trzeba będzie ich użyć.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane