• rozwiń
  • WIG20 2300.18 -0.28%
  • WIG30 2635.05 -0.39%
  • WIG 59762.47 -0.35%
  • sWIG80 11854.54 -0.20%
  • mWIG40 4008.88 -0.69%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:38

Dostosuj

Samsung odpowiada pozwem przeciw Apple

Samsung odpowiada pozwem przeciw Apple
Foto: Arch. TVN24 Foto: Pojedynek na patenty - czy walka o rynek smartfonów?

Koreański Samsung Electronics pozywa amerykańską firmę Apple, zarzucając jej naruszanie swoich patentów. Pozew został złożony krótko po tym, jak Apple zaskarżyło Samsunga za rzekome skopiowanie swoich iPhonów i iPadów w postaci telefonów i tabletów Galaxy.

Samsung ogłosił, że pozwy o naruszenie pięciu patentów zostały złożone w sądach Korei Południowej, Japonii i Niemiec. Przed tygodniem Apple pozwało Samsunga, zarzucając mu kopiowanie rozwiązań zastosowanych w iPhonie i iPadzie.

"Samsung aktywnie odpowiada na działania prawne podjęte wobec nas w celu ochrony naszej własności intelektualnej" - stwierdzono w oświadczeniu koreańskiego koncernu.

Południowokoreańska firma jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów smartfonów. Jego linia smartfonów i tabletów Galaxy, wykorzystujących system operacyjny Google Android, szybko zdobywają rynek, naruszając niekwestionowaną dotąd pozycję iPhonów i iPadów koncernu Apple.

Jednocześnie Samsung jest jednym z głównych dostawców komponentów, takich jak układy półprzewodnikowe i wyświetlacze LCD dla urządzeń Apple.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane