• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Samozatrudniony i jego PIT

Samozatrudniony i jego PIT
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Rozliczanie osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą rozliczać się na kilka sposobów. Maria Kukawska, doradca podatkowy i menedżer w Accreo Taxand pokazuje w podatkowym cyklu TVN CNBC Biznes - "Twoj brat PIT" jak to zrobić.

Rozliczanie osoby prowadzącej działalność gospodarczą nie jest rzeczą prostą, ponieważ istnieje kilka systemów rozliczania uzależnionych od uzyskiwanych obrotów i rodzaju prowadzonej działalności. Maria Kukawska pokazała w TVN CNBC Biznes jak to zrobić stosując trzystopniową skalę progresywną.

- W formularzu PIT/B, czyli informacji o wysokości dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej, w sekcji B trzeba wpisać rodzaj działalności i dane dotyczące przychodu, koszty uzyskania przychodu i dochodu, który jest podstawą do opodatkowania - tłumaczyła ekspert Accreo Taxand. - Następnie wszystkie końcowe dane przepisujemy do odpowiednich rubryk formularza PIT-36, czyli właściwego zeznania podatkowego - wyjaśniała.


Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane