• rozwiń

"Samorządy chcą prywatyzować szpitale"

82 samorządy zadeklarowały do tej pory chęć przekształcenia szpitali w spółki w ramach przygotowanego przez rząd tzw. planu B - poinformowała w Sejmie minister zdrowia Ewa Kopacz.

Minister przedstawiła posłom informację na temat programu "Ratujemy polskie szpitale" (tzw. plan B). Zakłada on pomoc finansową dla samorządów, które zdecydują się na przekształcenie szpitali.

Przypomniała, że rząd liczył, iż do planu przystąpi około 30 proc. samorządów, okazało się, że będzie ich więcej. Kopacz podkreśliła, że w związku z tym konieczne będzie zagwarantowanie większej sumy pieniędzy. Zapewniła, że rząd jest do tego przygotowany, gdyż w ustawie wprowadzającej reformę służby zdrowia - która nie weszła w życie z powodu weta prezydenta - zarezerwowano na pomoc dla przekształcanych szpitali 2,7 mld zł.

Kopacz podkreśliła, że obecnie nad programem trwają konsultacje społeczne. Mają się one zakończyć 26 marca.

Minister oświadczyła, że zobowiązania polskich szpitali sięgają obecnie 10 mld zł. - Dzisiaj mamy spiralę zadłużenia sięgającą 300 mln zł w skali kwartału - dodała.

bgr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane