• rozwiń

Samolotem za 5 funtów? Tak, ale na stojąco

Samolotem za 5 funtów? Tak, ale na stojąco
Foto: wikipedia.org/Arpingstone Foto: Ryanair to największe tanie linie lotnicze w Europie

Linie lotnicze Ryanair wracają do pomysłu wprowadzenia miejsc stojących w swoich samolotach - pisze "Daily Telegraph". Cena biletu na takie miejsce miałaby spaść nawet do 5 funtów. Słynący z ciekawych pomysłów przewoźnik znów mówi o płatnych toaletach, które miałyby skłonić pasażerów, by potrzeby załatwiali na lotniskach, a nie w powietrzu.

Jak powiedział szef Ryanaira, Michael O'Leary, "stojące fotele" miałyby być wprowadzone na końcu samolotów. Oczywiście zajmowałyby mniej miejsca i dzięki temu samolotem mogłoby lecieć więcej pasażerów.

Testy bezpieczeństwa nowego rozwiązania mają się zacząć w przyszłym roku, ale rzecznik brytyjskiej Civil Aviation Authority już oznajmił, że "stojące miejsca" raczej nie spełnią wymogów bezpieczeństwa.

Płatne toalety

To nie koniec propozycji Ryanair. Linie zamierzają też wprowadzić opłaty w wysokości jednego funta za korzystanie z toalety w samolocie. To ma skłonić pasażerów na krótszych trasach do korzystania z łazienki na lotnisku, a nie w samolocie.

Ryanair to największe tanie linie lotnicze w Europie. Posiadają około ponad 200 samolotów i przewożą rocznie około 55 milionów pasażerów.

jak/mtom, sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane