• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Sąd wyrwał Farfałowi "wytrych" do TVP

Sąd wyrwał Farfałowi "wytrych" do TVP
Foto: TVN24 Foto: Piotr Farfał nie może wrócić do TVP

Stołeczny sąd odrzucił apelację Piotra Farfała od decyzji Krajowego Rejestru Sądowego, który wykreślił go jako p.o. prezesa TVP, a wpisał nowy zarząd z Bogusławem Szwedą. Tym samym pogrzebał przedostatnią szansę Farfała na powrót do Telewizji Polskiej. Od decyzji może się odwołać.

- Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy odrzucił w środę apelację pana Farfała, uznając, iż nie jest on uczestnikiem postępowania rejestrowego, wobec czego apelacja jest niedopuszczalna - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek.

Dodał, że Farfał ma siedem dni na złożenie odwołania do sądu okręgowego.

Nie odpuszcza

W początkach października KRS wykreślił p.o. prezesa Farfała i trzech zawieszonych członków zarządu telewizji - Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. Zarejestrował natomiast nową radę nadzorczą i zarząd TVP. Zaraz po ogłoszeniu tej decyzji KRS Farfał zapowiadał, że się jej podporządkuje, ale potem złożył odwołanie.

Decyzja KRS była przełomem w blisko dwumiesięcznym sporze o władzę w TVP. Zanim sprawę rozstrzygnął KRS, obaj p.o. prezesi urzędowali jednocześnie - Farfał przy Woronicza, a Szwedo, którego do gmachu spółki nie wpuszczano, w siedzibie KRRiT.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane